skip to Main Content
Vše co potřebujete vědět o Slovinsku | Nejširší nabídka ubytování

Moravske Toplice

Moravske Toplice jsou známé černou termální minerální vodou, která má blahodárné účinky pro lidský organismus. Najdete zde také 18ti jamkové golfové hřiště a jeden z největších aquaparků Terme 3000 s 22 bazény. To vše doplněno o špičkové lázeňské služby.

Celý komplex má úctyhodných 5 000 m² vodních ploch s 22 bazény. Bazény mají teplotu vody 30 až 38 °C a největším lákadlem je bazén s černou termální vodou, která je zlehka kalná, slaná a je cítit po naftě a její léčebné účinky se doporučují při léčbě revmatického onemocnění, artrózy, pohybového ústrojí, plicních onemocnění, kožních problémech nejčastěji lupénky a poúrazových stavech.
Lázně nabízejí řadu služeb jako je mechanoterapie, kinezioterapie, elektroterapie, hydroterapie, termoterapie, akupunktura a inhalace.

Po léčivých a uvolňujících koupelích můžete navštívit aquapark, jenž je součástí velkého lázeňského komplexu a nabízí řadu skluzavek pro děti, tobogány se zvukovými a vizuálními efekty, ale i divokou řeku, vodopády a vodotrysky.

Moravske Toplice – cesta autem

Moravske Toplice

Na severu Slovinska v provincii Prekmurje se nachází město Moravske Toplice, které je vzdáleno cca 4 hodiny od Brna. Toto malé městečko se pyšní termálními prameny. Zajímavostí je historie nálezu léčivých pramenů. Došlo k tomu zhruba v 50. letech ve snaze nalézt ropu. Při pokusných vrtech náhle z hloubky 1500 m, vytryskla ze země místo ropy horká voda. Prvotní zklamání bylo předčasné, protože tento objev dal základ ke vzniku moderním termálním lázním, jenž se skládají ze systému venkovních a vnitřních bazénů.

Back To Top
Hledání