skip to Main Content
Vše co potřebujete vědět o Slovinsku | Nejširší nabídka ubytování

Již za 6 hodin u moře? Vydejte se do Slovinska!

Pobřeží Slovinska měří sice pouze 47 km a to včetně všech zátok, poloostrovů, cípů a výběžků, přesto nabízí zajímavostí více než dost. Ve Slovinsku téměř neuslyšíte češtinu tak, jako v Chorvatsku, protože pro Čechy je dovolená ve Slovinsku stále trochu exotikou.

Piran, nejkrásnější město Slovinska

Nejkrásnější město na slovinském pobřeží rostlo díky soli. Slané pánve Piran, kde se sůl stále ještě vyrábí starými metodami, byly důvodem rozkvětu malebného středomořského města s překrásným kostelem a kulturními zajímavostmi.

Mezi další nejlepší střediska na pobřeží patří Koper, Izola, a Portorož. Nad nimi se zdvihají zelené středomořské kopce s vinicemi, olivovníky a ovocnými sady. Městečka Koper, Izola na Vás dodnes dýchnou svou typickou středověkou atmosférou, která se mísí s vůní moře. Portorož je ideální pro milovníky moderního stylu a zábavy. Určitě nevynechejte návštěvu solivarů (solná pole) u obce Sečovlje na poloostrově Strunjan. Najdete zde také přírodní lázně s blahodárným mořským bahnem.

Slovinské pobřeží

Jaderské moře, které omývá Slovinsko, je vlastně velký záliv Středozemního moře, které proniklo na pokleslou krasovou pevninu. V přímořských letoviscích Slovinska panuje středomořské klima, pro které jsou typická suchá léta a mírné zimy. V červenci je v průměru 25 – 30 °C, v zimě se teploty pohybují okolo 9°C. Obvykle se můžete slunit od poloviny května do konce září. Teplota vody přesahuje 20°C.

Pobřeží Slovinska je převážně skalnaté až kamenité. Do vody vedou místy žebříky nebo jinak uměle vytvořené vstupy. Výjimkou je letovisko Ankaran na poloostrově Milje, kde najdete písečné pláže.

Na většině pláží se platí vstupné, obvykle kolem 5 €/os./den.

A když Vás přestane bavit válení se na pláži, vydejte se prozkoumat slovinskou přírodu. Vždyť je tu všechno na dosah ruky!

K moři do Slovinska

Slovinsko je turistickou perlou jižní Evropy, nabízející netušené možnosti – krátké, ale nádherné středomořské pobřeží poskytuje přístup do Jaderského moře, četné řeky vybízejí k raftingu a dalším radovánkám, nádherná panenská příroda a městečka s tisíciletou historií nadchnou každého cestovatele. Dovolená ve Slovinsku je pro Čechy ještě dnes něčím neznámým, spíše exotickým. Slovinsko je nádhernou zemí se spoustou neobjevených krás, vhodnou pro všechny romantické duše a ty, kteří si chtějí příjemně a dosyta užít svoji zaslouženou dovolenou. Slovinsko Vás zve ke strávení nezapomenutelné dovolené!

Back To Top
Hledání