skip to Main Content
Vše co potřebujete vědět o Slovinsku | Nejširší nabídka ubytování

Moravske Toplice

Moravske Toplice jsou známé černou termální minerální vodou, která má blahodárné účinky pro lidský organismus. Najdete zde také 18ti jamkové golfové hřiště a jeden z největších aquaparků Terme 3000 s 22 bazény. To vše doplněno o špičkové lázeňské služby.

Celý komplex má úctyhodných 5 000 m² vodních ploch s 22 bazény. Bazény mají teplotu vody 30 až 38 °C a největším lákadlem je bazén s černou termální vodou, která je zlehka kalná, slaná a je cítit po naftě a její léčebné účinky se doporučují při léčbě revmatického onemocnění, artrózy, pohybového ústrojí, plicních onemocnění, kožních problémech nejčastěji lupénky a poúrazových stavech.
Lázně nabízejí řadu služeb jako je mechanoterapie, kinezioterapie, elektroterapie, hydroterapie, termoterapie, akupunktura a inhalace.

Po léčivých a uvolňujících koupelích můžete navštívit aquapark, jenž je součástí velkého lázeňského komplexu a nabízí řadu skluzavek pro děti, tobogány se zvukovými a vizuálními efekty, ale i divokou řeku, vodopády a vodotrysky.

Aktuální počasí – Moravske Toplice

Sníh
dnes 19. 11. 2018 90%
Max 2° / Min 1°
Sníh
Déšť se sněhem. Nejvyšší teploty 2 ° C. Vítr SV a proměnlivé počasí. Pravděpod. srážek 90 %. Sněhové srážky méně než 2 cm.
Sníh
zítra 20. 11. 2018 100%
Max 3° / Min 2°
Sníh
Ranní déšť se sněhem. Nejvyšší teploty 3 ° C. Vítr SSV o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. srážek 100 %.
Možnost deště
středa 21. 11. 2018 50%
Max 4° / Min 3°
Možnost deště
Slabý déšť. Nejvyšší teploty 4 ° C. Vítr SSV a proměnlivé počasí. Pravděpod. deště 50 %.
Zataženo
čtvrtek 22. 11. 2018 20%
Max 5° / Min 2°
Zataženo
Zataženo. Nejvyšší teploty 5 ° C. Vítr SV a proměnlivé počasí.

Moravske Toplice – cesta autem

Moravske Toplice

Na severu Slovinska v provincii Prekmurje se nachází město Moravske Toplice, které je vzdáleno cca 4 hodiny od Brna. Toto malé městečko se pyšní termálními prameny. Zajímavostí je historie nálezu léčivých pramenů. Došlo k tomu zhruba v 50. letech ve snaze nalézt ropu. Při pokusných vrtech náhle z hloubky 1500 m, vytryskla ze země místo ropy horká voda. Prvotní zklamání bylo předčasné, protože tento objev dal základ ke vzniku moderním termálním lázním, jenž se skládají ze systému venkovních a vnitřních bazénů.

Back To Top
Hledání