skip to Main Content
Vše co potřebujete vědět o Slovinsku | Nejširší nabídka ubytování

Rimske Terme

Chcete se cítit jako staří Římané? Vydejte se do Římských lázní, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších ve Slovinsku. Bazénový komplex Rimske Terme je navržen jako architektonická kopie velkých římských lázní a svým hostům nabízí intimní prostředí a maximální relaxaci. Dopřejte si odpočinek od každodenního shonu a povinností a užijte si pobyt v uklidňující přírodě v údolí řeky Savinja.

Dnes může využívat služeb wellness a koupelí v horkých bazénech kdokoliv. Voda v Rimských Toplicích je jedna z nejbohatších na chemické prvky (nejvíce obsahuje vápník, hořčík, hydrogenuhličitanu a další, které mají prospěšné účinky na zdravotní stav našeho těla. Koupele v rimske vodě jsou vhodné pro lidi s ortopedickými problémy páteře a kloubů, revmatickými (artritida a artróza), gynekologickými (neplodnost, zotavení po velkých operacích), neurologickými (nervozita, deprese, chronická únava, vegetativní poruchy, zotavení po mrtvici), plicními (chronické problémy horních cest dýchacích), gastrointestinálními onemocněními, pro lidi nad 50 let, u kterých se vyskytují poruchy orgánů.

Lázně nabízejí 4 vnitřní a 3 venkovní bazény s vodními masážemi s řadou sedadel, lůžek a teplota vody je příjemných 35 ° C. Dokonalý relax si užijete ve venkovním panoramatickém bazéně, který je spojený s vnitřním bazénem.

Aktuální počasí – Rimske Toplice

Možnost bouřek
Sobota 21. 7. 2018 90%
Max 26° / Min 17°
Možnost bouřek
Ranní bouřky. Nejnižší teploty 16 ° C.
Bouřka
zítra 22. 7. 2018 90%
Max 24° / Min 16°
Bouřka
Bouřky. Nejvyšší teploty 24 ° C. Vítr S a proměnlivé počasí. Pravděpod. deště 90 %.
Možnost deště
pondělí 23. 7. 2018 60%
Max 25° / Min 16°
Možnost deště
Přeháňky. Nejvyšší teploty 25 ° C. Vítr S o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 60 %.
Jasno
úterý 24. 7. 2018 10%
Max 27° / Min 16°
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 27 ° C. Vítr SSV a proměnlivé počasí.

Rimske Toplice – cesta autem

Rimske Toplice

V středovýchodní části Slovinska se nachází v údolí řeky Savinja proslulé lázeňské město Rimské Toplice. V tomto městečku, které je zasazeno mezi lesy v překrásné přírodě s křišťálově čistým vzduchem jsou s dalekou historií zasahující až do doby Římské jedny z nejproslulejších lázní Slovinka – Rimske Terme. Staří Římané věděli jak pečovat o nejdůležitější faktor života a to o zdraví, tím že se koupali v horké termální vodě se střídáním koupelí v bazénech se studenou vodou a tím zrelaxovali celé tělo i ducha. Využívali termální vodu vyvěrající z hloubky 1000 metrů o teplotě 36 – 38 ° C. V dřívějších dobách byly lázně dostupné pouze pro vyšší vrstvu obyvatel, jako byli nejvyšší vojenští důstojníci atd. Až s přibývající dobou se lázně stávaly dostupnější.

Zájezdy do termálních lázní

Back To Top
Hledání