skip to Main Content
Vše co potřebujete vědět o Slovinsku | Nejširší nabídka ubytování

Rimske Terme

Chcete se cítit jako staří Římané? Vydejte se do Římských lázní, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších ve Slovinsku. Bazénový komplex Rimske Terme je navržen jako architektonická kopie velkých římských lázní a svým hostům nabízí intimní prostředí a maximální relaxaci. Dopřejte si odpočinek od každodenního shonu a povinností a užijte si pobyt v uklidňující přírodě v údolí řeky Savinja.

Dnes může využívat služeb wellness a koupelí v horkých bazénech kdokoliv. Voda v Rimských Toplicích je jedna z nejbohatších na chemické prvky (nejvíce obsahuje vápník, hořčík, hydrogenuhličitanu a další, které mají prospěšné účinky na zdravotní stav našeho těla. Koupele v rimske vodě jsou vhodné pro lidi s ortopedickými problémy páteře a kloubů, revmatickými (artritida a artróza), gynekologickými (neplodnost, zotavení po velkých operacích), neurologickými (nervozita, deprese, chronická únava, vegetativní poruchy, zotavení po mrtvici), plicními (chronické problémy horních cest dýchacích), gastrointestinálními onemocněními, pro lidi nad 50 let, u kterých se vyskytují poruchy orgánů.

Lázně nabízejí 4 vnitřní a 3 venkovní bazény s vodními masážemi s řadou sedadel, lůžek a teplota vody je příjemných 35 ° C. Dokonalý relax si užijete ve venkovním panoramatickém bazéně, který je spojený s vnitřním bazénem.

Aktuální počasí – Rimske Toplice

Sníh
Pondělí 19. 11. 2018 100%
Max 1° / Min -1°
Sníh
Sníh. Nejnižší teploty -1 ° C.
Sníh
zítra 20. 11. 2018 100%
Max 2° / Min 0°
Sníh
Déšť se sněhem. Nejvyšší teploty 1 ° C. Vítr SV o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. srážek 100 %. Sněhové srážky 2-3 cm.
Zataženo
středa 21. 11. 2018 20%
Max 3° / Min 2°
Zataženo
Zataženo. Nejvyšší teploty 3 ° C. Vítr SV a proměnlivé počasí.
Možnost deště
čtvrtek 22. 11. 2018 40%
Max 4° / Min 2°
Možnost deště
Odpolední přeháňky. Nejvyšší teploty 4 ° C. Vítr SV a proměnlivé počasí. Pravděpod. deště 40 %.

Rimske Toplice – cesta autem

Rimske Toplice

V středovýchodní části Slovinska se nachází v údolí řeky Savinja proslulé lázeňské město Rimské Toplice. V tomto městečku, které je zasazeno mezi lesy v překrásné přírodě s křišťálově čistým vzduchem jsou s dalekou historií zasahující až do doby Římské jedny z nejproslulejších lázní Slovinka – Rimske Terme. Staří Římané věděli jak pečovat o nejdůležitější faktor života a to o zdraví, tím že se koupali v horké termální vodě se střídáním koupelí v bazénech se studenou vodou a tím zrelaxovali celé tělo i ducha. Využívali termální vodu vyvěrající z hloubky 1000 metrů o teplotě 36 – 38 ° C. V dřívějších dobách byly lázně dostupné pouze pro vyšší vrstvu obyvatel, jako byli nejvyšší vojenští důstojníci atd. Až s přibývající dobou se lázně stávaly dostupnější.

Back To Top
Hledání