skip to Main Content
Vše co potřebujete vědět o Slovinsku | Nejširší nabídka ubytování

Šmarješke Toplice

Lázeňské centrum Šmarješke Toplice bylo první ve Slovinsku, které založilo zdravotní wellness centrum. Lékaři a odborníci na výživu a sport zavedly wellness programy s cílem zlepšit kvalitu života a zabránit narůstajícím civilizačním chorobám, jako jsou kardiovaskulární nemoci, vysoký cholesterol, cukrovka, obezita, stres a metabolické poruchy. Vydejte se do Šmarješkých lázní a obnovte zde svou vnitřní rovnováhu.

Termální voda byla objevena v 18. století a od té doby je neustále využívána pro svůj léčivý účinek při léčbě kardiovaskulárních chorob, po úrazových stavech nejčastěji při hojení poraněných cév a pro upevnění zdraví a prevenci při diabetu a při problémech pohybového aparátu.

Léčebné centrum se zabývá léčbou civilizačních chorob, které jsou v dnešní době nejčastěji spojovány s nedostatkem pohybové aktivity a vysokým energetickým příjmem. V lázních se nachází dva kryté bazény s termální vodou o 32 ° C a lesní plovárnou, která byla vybudována v 18. století. Ve venkovní části jsou tři bazény s teplotou vody 26 – 28 ° C. Kromě koupelí v léčivé vodě s vysokým obsahem vápníku a hořčíku můžete využít z širokého výběru saun jako je finská, parní, římská, caldarium nebo bylinková lázeň. Po relaxačních koupelích si dopřejte regenerující masáž za zvuku meditační hudby a všudy pronikající aromatické vůně.

Aktuální počasí – Šmarješke Toplice

Sníh
Pondělí 19. 11. 2018 100%
Max 2° / Min 0°
Sníh
Déšť se sněhem. Nejnižší teploty 0 ° C.
Sníh
zítra 20. 11. 2018 100%
Max 3° / Min 1°
Sníh
Déšť se sněhem. Nejvyšší teploty 3 ° C. Vítr SV o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. srážek 100 %. Sněhové srážky 2-3 cm.
Možnost deště
středa 21. 11. 2018 40%
Max 5° / Min 2°
Možnost deště
Slabý déšť. Nejvyšší teploty 5 ° C. Vítr SV a proměnlivé počasí. Pravděpod. deště 40 %.
Možnost deště
čtvrtek 22. 11. 2018 40%
Max 6° / Min 3°
Možnost deště
Odpolední přeháňky. Nejvyšší teploty 5 ° C. Vítr VSV a proměnlivé počasí. Pravděpod. deště 40 %.

Šmarješke Toplice – cesta autem

Šmarješke Toplice

Na severovýchodě Slovinska v údolí mezi lesy a loukami v Šmarješkých Toplic jsou umístěné moderní lázně, které Vám dodají novou energii, kterou načerpáte nejen díky uvolňujícím a stresu zbavujícím kúrám, ale díky všudypřítomné přírodě. V okolí lázní se můžete vypravit na klidnou procházku po turistických trasách směrem k vinici u malé vesnice Trška Gora, kde stojí krásný kostel sv. Marie. Kousek od kostela se nachází stoletý vinný sklep. Z vesničky se Vám naskytne báječný pohled na kopce Gorjanci, Kočevski Rog a údolí řeky Krky.

Back To Top
Hledání