skip to Main Content
Vše co potřebujete vědět o Slovinsku | Nejširší nabídka ubytování

Šmarješke Toplice

Lázeňské centrum Šmarješke Toplice bylo první ve Slovinsku, které založilo zdravotní wellness centrum. Lékaři a odborníci na výživu a sport zavedly wellness programy s cílem zlepšit kvalitu života a zabránit narůstajícím civilizačním chorobám, jako jsou kardiovaskulární nemoci, vysoký cholesterol, cukrovka, obezita, stres a metabolické poruchy. Vydejte se do Šmarješkých lázní a obnovte zde svou vnitřní rovnováhu.

Termální voda byla objevena v 18. století a od té doby je neustále využívána pro svůj léčivý účinek při léčbě kardiovaskulárních chorob, po úrazových stavech nejčastěji při hojení poraněných cév a pro upevnění zdraví a prevenci při diabetu a při problémech pohybového aparátu.

Léčebné centrum se zabývá léčbou civilizačních chorob, které jsou v dnešní době nejčastěji spojovány s nedostatkem pohybové aktivity a vysokým energetickým příjmem. V lázních se nachází dva kryté bazény s termální vodou o 32 ° C a lesní plovárnou, která byla vybudována v 18. století. Ve venkovní části jsou tři bazény s teplotou vody 26 – 28 ° C. Kromě koupelí v léčivé vodě s vysokým obsahem vápníku a hořčíku můžete využít z širokého výběru saun jako je finská, parní, římská, caldarium nebo bylinková lázeň. Po relaxačních koupelích si dopřejte regenerující masáž za zvuku meditační hudby a všudy pronikající aromatické vůně.

Aktuální počasí – Šmarješke Toplice

Možnost deště
dnes 23. 7. 2018 90%
Max 23° / Min 16°
Možnost deště
Přeháňky. Nejvyšší teploty 23 ° C. Vítr SV a proměnlivé počasí. Pravděpod. deště 90 %.
Jasno
zítra 24. 7. 2018 10%
Max 28° / Min 16°
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 28 ° C. Vítr SSV o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
středa 25. 7. 2018 10%
Max 28° / Min 17°
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 28 ° C. Vítr SV a proměnlivé počasí.
Jasno
čtvrtek 26. 7. 2018 20%
Max 28° / Min 16°
Jasno
Většinou jasno. Možné jsou ojedinělé přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty 28 ° C. Vítr SV a proměnlivé počasí.

Šmarješke Toplice – cesta autem

Šmarješke Toplice

Na severovýchodě Slovinska v údolí mezi lesy a loukami v Šmarješkých Toplic jsou umístěné moderní lázně, které Vám dodají novou energii, kterou načerpáte nejen díky uvolňujícím a stresu zbavujícím kúrám, ale díky všudypřítomné přírodě. V okolí lázní se můžete vypravit na klidnou procházku po turistických trasách směrem k vinici u malé vesnice Trška Gora, kde stojí krásný kostel sv. Marie. Kousek od kostela se nachází stoletý vinný sklep. Z vesničky se Vám naskytne báječný pohled na kopce Gorjanci, Kočevski Rog a údolí řeky Krky.

Zájezdy do termálních lázní

Back To Top
Hledání