skip to Main Content
Vše co potřebujete vědět o Slovinsku | Nejširší nabídka ubytování

Terme Laško

 

Lázeňské středisko s nostalgickou atmosférou, nedotčenou přírodou a se svým bohatým kulturním dědictvím je vhodným místem pro dovolenou plnou odpočinku a pohody.

Dalším faktorem, které Láško proslavilo je výroba místního stejnojmenného piva. Tento lahodný produkt se vaří v pivovaru Laško již od roku 1825 a ochutnat můžete i další znamenité pivo značky Zlatorog.

 

Pro ty, kteří jsou vyznavači zdravotní turistiky, je tato oblast tím pravým místem. Termální voda má příjemných 32 – 34 °C a díky vysokému obsahu vápníku, sodíku a hořčíku má prospěšné účinky na regeneraci celého těla i mysli. Koupele v lázních jsou ideální pro léčbu revmatického, kloubního onemocnění a zároveň pro léčení poranění. Obecně jsou tyto vody lékem na odbourání napětí a stresu. V komplexu se nechte hýčkat specialisty z oborů balneoterapie, thermoterapie, elektroterapie a fyzioterapie. Areál nabízí soustavu vnitřních a venkovních bazénů se skluzavkami, podvodními masážemi, dětský bazén se skluzavkami, bazén s mořskými vlnami a divokou řeku.

Aktuální počasí – Terme Laško

Jasno
zítra 17. 2. 2019 0%
Max 15° / Min 0°
Jasno
Většinou jasno. Pravděpodobnost rozsáhlého náledí. Nejvyšší teploty 15 ° C. Vítr JJV a proměnlivé počasí.
Jasno
pondělí 18. 2. 2019 0%
Max 16° / Min -2°
Jasno
Většinou jasno. Možnost ojedinělého náledí. Nejvyšší teploty 16 ° C. Vítr J a proměnlivé počasí.
Jasno
úterý 19. 2. 2019 10%
Max 15° / Min -1°
Jasno
Většinou jasno. Pravděpodobnost rozsáhlého náledí. Nejvyšší teploty 15 ° C. Vítr Z a proměnlivé počasí.
Částečně oblačno
středa 20. 2. 2019 10%
Max 13° / Min 1°
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Možnost ojedinělého náledí. Nejvyšší teploty 14 ° C. Vítr Z a proměnlivé počasí.

Terme Laško – cesta autem

Laško

V Dolním Štýrsku na severovýchodě Slovinska u dolního toku řeky Savinja leží krásné lázeňské středisko Laško. Tento komplex se nachází v téměř nedotčené přírodě a už jen pohled na zelené okolí v kombinaci s čerstvým vzduchem na Vás bude působit uklidňujícím dojmem. Už staří Římané si cenili a využívali účinků této zázračné vody. Zajímavostí je, že nedávný průzkum prokázal, že termální voda Laško je pitná. Opravdový rozvoj lázeňství se datuje k druhé polovině 19. století, kdy si císař František I. vybral Bad Tüffer jako své letní sídlo.

Zájezdy do termálních lázní

Back To Top
Hledání