skip to Main Content
Vše co potřebujete vědět o Slovinsku | Nejširší nabídka ubytování

Terme Laško

 

Lázeňské středisko s nostalgickou atmosférou, nedotčenou přírodou a se svým bohatým kulturním dědictvím je vhodným místem pro dovolenou plnou odpočinku a pohody.

Dalším faktorem, které Láško proslavilo je výroba místního stejnojmenného piva. Tento lahodný produkt se vaří v pivovaru Laško již od roku 1825 a ochutnat můžete i další znamenité pivo značky Zlatorog.

 

Pro ty, kteří jsou vyznavači zdravotní turistiky, je tato oblast tím pravým místem. Termální voda má příjemných 32 – 34 °C a díky vysokému obsahu vápníku, sodíku a hořčíku má prospěšné účinky na regeneraci celého těla i mysli. Koupele v lázních jsou ideální pro léčbu revmatického, kloubního onemocnění a zároveň pro léčení poranění. Obecně jsou tyto vody lékem na odbourání napětí a stresu. V komplexu se nechte hýčkat specialisty z oborů balneoterapie, thermoterapie, elektroterapie a fyzioterapie. Areál nabízí soustavu vnitřních a venkovních bazénů se skluzavkami, podvodními masážemi, dětský bazén se skluzavkami, bazén s mořskými vlnami a divokou řeku.

Aktuální počasí – Terme Laško

Bouřka
Sobota 21. 7. 2018 90%
Max 28° / Min 16°
Bouřka
Bouřky. Nejnižší teploty 16 ° C.
Bouřka
zítra 22. 7. 2018 90%
Max 26° / Min 16°
Bouřka
Bouřky. Nejvyšší teploty 26 ° C. Vítr Z a proměnlivé počasí. Pravděpod. deště 90 %.
Možnost deště
pondělí 23. 7. 2018 80%
Max 26° / Min 16°
Možnost deště
Bouřkové přeháňky. Nejvyšší teploty 26 ° C. Vítr S o rychlosti 10 - 15 km/h. Pravděpod. deště 80 %.
Jasno
úterý 24. 7. 2018 10%
Max 28° / Min 17°
Jasno
Většinou jasno. Nejvyšší teploty 28 ° C. Vítr SSV o rychlosti 10 - 15 km/h.

Terme Laško – cesta autem

Laško

V Dolním Štýrsku na severovýchodě Slovinska u dolního toku řeky Savinja leží krásné lázeňské středisko Laško. Tento komplex se nachází v téměř nedotčené přírodě a už jen pohled na zelené okolí v kombinaci s čerstvým vzduchem na Vás bude působit uklidňujícím dojmem. Už staří Římané si cenili a využívali účinků této zázračné vody. Zajímavostí je, že nedávný průzkum prokázal, že termální voda Laško je pitná. Opravdový rozvoj lázeňství se datuje k druhé polovině 19. století, kdy si císař František I. vybral Bad Tüffer jako své letní sídlo.

Zájezdy do termálních lázní

Back To Top
Hledání