skip to Main Content
Vše co potřebujete vědět o Slovinsku | Nejširší nabídka ubytování

Terme Topolšica

Lázně Topolšica nabízejí tolik slunečních dnů jako téměř žádné jiné místo ve Slovinsku. Zdejší termální voda, malebná příroda a středohorské klima jsou ideálním prostředím jak pro léčbu dýchacích cest, lehčích forem srdečních a cévních onemocnění, tak i pro odstranění stresu.

Do lázní se jezdí rehabilitovat klienti s problémy dýchacích cest, srdečních a cévních onemocnění, s pooperačními stavy motoriky a po úrazech. Pro klienty trpící bolestí zad a kloubů jsou doporučeny procedury v termální vodě také. Nejen zdravotní problémy a bolest léčí tato voda, ale je dokonalým odbouratelem stresu a napětí.

V lázních hosté mohou navštívit vodní atrakce, horké prameny, římské koupele, turecké koupele, finskou saunu, infra saunu nebo solárium. Součástí lázeňského areálu je vodní park Zora s vnitřními (31 ° C) a venkovními bazény (34° C), jenž jsou otevřeny po celý rok. Kolem venkovních bazénu jsou po obvodu lehátka, kde můžete chytat bronz při hřejivých slunečných dnech, nebo se jděte projít po dřevěném mostku, který propojuje sluneční terasu s bazénem.

Terme Topolšica – cesta autem

Topolšica

V Dolním Štýrsku cca 80 km za západ od Mariboru se nachází obce Topolšica, která je zasazená v malebné krajině, jenž je chráněna před vlivy severního větru a otevřená hřejivé náruči Slunce. Díky těmto přírodním faktorům má vesnice nejvíce slunečních dní z celého Slovinska za rok.

Lázně jsou veřejnosti dostupné od roku 1838, kdy se jim přezdívalo Floriánovy lázně. K velkému rozvoji došlo v 80. letech 20. století.

Back To Top
Hledání