skip to Main Content
Vše co potřebujete vědět o Slovinsku | Nejširší nabídka ubytování

Bohinjské jezero


Krásné Slovinsko – Bohinjské jezero

Oblast kolem jezera Bohinj je jedním z nejkrásnějších míst Slovinska. Strmé hory a skaliska bledských hor lemují modrou hladinu úzkého jezera připomínajícího norské fjordy. Lanovkou můžete vyjet na jeden z vrcholků a odtud se pokochat nádhernou podívanou.
Malebná krajina a poklidná lokalita není tak turisticky přeplněná jako u Bledu, protože je zde zakázána turistická výstavba a břehy nejsou téměř vůbec zastavěné. Podél jižního břehu sice vede silnice, ale severní břeh je přístupný pouze pěšky.

Národní park Triglav – Bohinjsko jezero

Bohinjské jezero je součástí Národního parku Triglav, který se nachází nedaleko italské hranice a pokrývá většinu slovinské části Julských Alp. Součástí parku je hora Triglav se svou výškou 2864 m. Byla zdolána roku 1778.

Poklidné Bohinjsko jezero

Bohinjsko jezero je čtyři kilometry dlouhé a má kilometrovou šířku.  Je poměrně hluboké, místy dosahuje až čtyřicetipětimetrové hloubky a je napájeno  vodopádem Savica. Z jezera na jihovýchodním konci vytéká řeka Sáva Bohinjka. Po jezeře jezdí vyhlídkové lodě, kterými se můžete svézt na druhou stranu jezera.
Výsledek obrázku pro bohinj map

Bohinjsko jezero – aktivní dovolená

V městečku  Bohinjska Bistrica nebo Ribčev Laz, které najdete v blízkosti jezera, je pro hosty a turisty připraveno příjemné ubytování a množství aktivit. Můžete jezdit na kánoích nebo kajacích, koupat se, rybařit, půjčit si kola, motorové čluny, nebo si užít raftování a paragliding.

  • výhled na Bohinjsko jezero
    Doporučujeme také prohlédnout si jezero shora. Můžete se tam dostat  lanovkou Vogel začínající nedaleko osady Ukanc. Odsud vás vyveze lanovka nahoru a cestou můžete pozorovat skvělý výhled na jezero a strmé skály kolem. Trasa se dá absolvovat i pěšky, ale chce to dobrou kondici. Nahoře si pak můžete udělat malý výlet nebo si jen dát něco k jídlu v horské chalupě.
  • výlet k vodopádu Savica
    Cesta upravená pomocí dřevěných schodů vás zavede lesem k hlavní turistické atrakci, kterou je šedesát metrů dlouhý vodopád. Z malého altánku si můžete vychutnat krásu vodopádu i pramenů vody padající do jezírka, které formují řeku Savica. Najdete tu i další, menší vodopád nazývaný Malá Savica.
  •  výlet do Údolí triglavských jezer
    Patří k těm náročnějším výpravám. Výstup na Triglav není snadnou záležitostí, je to dvou až třídenní cesta a některé z tras jsou vhodné jen pro zkušené horolezce. Je tady však ještě mnoho dalších tras, jejichž přehledné mapky dostanete v turistických informacích.
Back To Top
Hledání