skip to Main Content
Vše co potřebujete vědět o Slovinsku | Nejširší nabídka ubytování

Lipica

Lipica je významnou kolébkou koní Lipicánů, kteří jsou známí po celém světě.

Věděli jste, že ušlechtilí bílí koně Lipicáni pocházejí ze Slovinska? Jejich původní hřebčín je v Lipici v Krastu od roku 1580. Můžete se pokochat jejich elegancí při přehlídkách klasického jezdeckého výcviku. Tuto oblast můžete obdivovat v kočáru nebo v sedle.

Prohlídka jednoho z nejstarších hřebčínů

Slovinci jsou právem hrdí na Lipicu a její hřebčín, který funguje již více než 400 let. Nejstarší evropský hřebčín, který chová stejného koně bez přerušení, je kulturní a historickou památkou. Po vstupu do panství, vás bude čekat prohlídka nejstarší stodoly se zástupci všech klasických linií Lipicánů, návštěva muzea kočárů, procházka po pastvinách cestou stromů a parků a seznámení se se zvláštnostmi města Lipica. V parku je také dětské hřiště.

attractions_lipica_lipizzaner
lipica-horses

Podívejte se na přehlídku nebo na klasický jezdecký trénink

Při návštěvě Lipicy si můžete prohlédnout trénink koní v krytém jezdeckém areálu doprovázeném hudbou a komentářem pro návštěvníky. V klasické jezdecké škole Lipica budete moci vidět, jak obtížné jsou figury, repliky hodinek které se musí naučit koně během jejich výcviku: 45 minutová přehlídka určitě stojí za to!

Nechte se uchvátit Lipicány s virtuálním průvodcem

Na prohlídkách s průvodcem vám zkušení průvodci povypráví o zvláštnostech koní. Nicméně, můžete také prohlídku absolvovat sami. Mobilní aplikace Lipica Guide vám pomůže. Stáhněte si ji do svého mobilního telefonu!

attractions_lipica
attractions_lipica_horse_carriage

Projeďte se kočárem krajinou lipicánských koní

Návštěvu panství v Lipici si můžete zpříjemnit projížďkou kočárem. Přátelští kočí a elegantní koně vás provezou stezkami, kde můžete pozorovat stáda koní a zelenou krajinu. Kočáry zdobené podobiznami lipicánů jsou také k dispozici pro netradiční focení – například na svatbách.

Back To Top
Hledání