skip to Main Content
Vše co potřebujete vědět o Slovinsku | Nejširší nabídka ubytování

Slovinsko a jeho oblasti


Slovinsko a jeho oblasti – Slovinsko je středomořský stát na pomezí Balkánu a střední Evropy. Severní část země zasahuje do jižní části Alp, východní oblast Prekmurje do Panonské nížiny a jihozápadní pobřežní část zahrnuje i část Istrie.

Díky tomu je podnebí Slovinska středozemní na pobřeží, alpské v severních pohořích a kontinentální na východě. Slovinské pobřeží je krátké (47 km), ale o to víc půvabné. Je to začátek Istrijského poloostrova, kam řada Čechů míří každoročně na dovolenou.

Slovinsko můžeme více než kteroukoliv jinou zemi označit jako „termální ráj“. Neuvěřitelné množství termálních pramenů se nachází především na severovýchodě země, kde nalezneme spoustu lázní. Jejich vybavení a wellness programy nás přivedou k úžasu nad vší tou krásou a mocí přírody. Blahodárné účinky zdejších termálních pramenů jsou objevovány již po staletí, proto stojí  za to je navštívit a pocítit jejich léčebnou sílu.

Jako letoviska jsou využívány hlavně Isola a Portorož. Cestou k moři doporučujeme malou přestávku v Lipici, kde dodnes chovají pýchu Slovinska, známé bílé lipicány. Na cestě k pobřeží se také nachází jeden z největších jeskynních systémů na světě, Postojna, dvacetikilometrový systém chodeb, a nedaleký středověký hrad Predjamski, rolex repliky hodinek opředený mnoha legendami. Na severovýchodě země se nachází překrásný Triglavský národní park a jezero Bled, vystřižené jako z pohádky, se stejnojmenným starobylým hradem uprostřed ostrova.

Slovinsko je nádhernou zemí se spoustou krás k objevování, vhodné pro všechny romantické duše a ty, kteří si chtějí příjemně a dosyta užít svoji zaslouženou dovolenou.

Back To Top
Hledání