skip to Main Content
Vše co potřebujete vědět o Slovinsku | Nejširší nabídka ubytování

Špičkové termální lázně

Ve Slovinsku můžete navštívit celkem 15 termálních lázní, což je na nepříliš velkou zemi úctyhodné číslo. Již staří Římané si vážili zdejších termálních a minerálních vod a nechali si zde lázně postavit. Od vytvoření samostatného slovinského státu rostly nové čtyř a pětihvězdičkové hotely s moderními lázeňskými komplexy jako houby po dešti. Slovinsko směle konkuruje termálním velmocem, jakými jsou např. Maďarsko, Island či Japonsko, jelikož se pyšní 87 termálními prameny.

Naberte síly, užijte si relax a upevněte své zdraví

Prameny mají teplotu mezi 32-73 °C a mají různé chemické složení. Díky těmto aspektům blahodárně působí na revmatismus, srdeční a cévní onemocnění, gynekologická onemocnění, srdeční a cévní onemocnění, neurologická onemocnění, plicní onemocnění a výrazně pomáhá při léčení poúrazových stavů.

Kam se vydat do termálních lázní?

Do Panonské nížiny, do Jaderského moře, na úpatí Alp, v blízkosti Krasového kraje nebo vinařských kopcích? Bez ohledu na umístění je provoz ověřených lázní, který je součástí Slovenské Spasové Asociace, spojen s přírodními faktory, u nichž bylo prokázáno, že jsou účinné pro konkrétní indikace.

Ve Slovinsku můžete navštívit celkem 15 lázní

což je na nepříliš velkou zemi úctyhodné číslo. Již staří Římané si vážili zdejších termálních a minerálních vod a nechali si zde lázně postavit. Od vytvoření samostatného slovinského státu rostly nové čtyř a pětihvězdičkové hotely s moderními lázeňskými komplexy jako houby po dešti. Slovinsko směle konkuruje termálním velmocem, jakými jsou např. Maďarsko, Island či Japonsko, jelikož se pyšní 87 termálními prameny. Prameny mají teplotu mezi 32-73 °C a mají různé chemické složení. Díky těmto aspektům blahodárně působí na revmatismus, srdeční a cévní onemocnění, gynekologická onemocnění, srdeční a cévní onemocnění, neurologická onemocnění, plicní onemocnění a výrazně pomáhá při léčení poúrazových stavů.
Kromě wellness a beauty programů jsou využívány také tradiční léčebné metody jako fyzioterapie, elektroléčba, vodoléčba, léčivé bahno, rašelina a další.
Spojte pobyt v termálních lázních s poznáváním nespoutané slovinské přírody, krásných jeskyní, vodopádů, jezer a horských štítů. Léčivé účinky termální vody, perličkových koupelí, protiproudů a saunového světa Vám zaručeně dodá nové síly do hektických dnů dnešního světa.
Využijte tajemných sil léčebných pramenů, protáhněte unavené svaly v bazénech a nechte se hýčkat v kosmetických a zdravotních centrech zdejších středisek. Uvidíte, že se domů budete vracet s nově nalezenou energií.
Mezi nejnavštěvovanější lázně patří Čatež, který nabízí největší bazénovou plochu, Radenci a Rogaška Slatina se řadí spíše mezi tradiční lázně. Mezi další se řadí Topolšica, Šmarješke Toplice, Zreče, Dobrna, Ptuj, Olimia, Portorož, Strunjan, Banovci, Lendava, Moravske Toplice nebo Rimske Toplice.

Back To Top
Hledání