skip to Main Content
Vše co potřebujete vědět o Slovinsku | Nejširší nabídka ubytování

Termální lázně Bled

jedno z nejkrásnějších alpských středisek Wellness. Bled najdeme v podhůří Julských Alp těsně na hranici Triglavského národního parku. Z jedné strany tak na jezero shlížejí velikáni blízkých hor a z druhé strany se táhne poměrně rovinatá krajina až k hlavnímu městu Ljubljana.

Bledu je připisována kouzelná a léčivá síla díky jeho jedinečnému klimatu uprostřed pohádkového světa. Jsou to mezinárodně proslulé klimatické a termální lázně po více než sto let.

Tradice dnešních lázeňských center Bled sahá až do 19. století, kdy švýcarský lékař, homeopat a specialista na přírodní léčebné metody Arnold Rikli objevil účinky působení léčivých termálních vod ve spojení s čerstvým alpským vzduchem. V roce 1858 postavil v Bledu první lázeňský dům a v jeho lázních se pak úspěšně léčily zejména migréna, vysoký krevní tlak či revmatismus. Pacienti museli dodržovat přísný léčebný režim časného ranního vstávání, vegetariánské stravy, dlouhých procházek, koupání v minerálních pramenech a v místním jezeře.

Aktuální počasí – Bled

Bouřka
Sobota 21. 7. 2018 90%
Max 26° / Min 12°
Bouřka
Bouřky. Nejnižší teploty 12 ° C.
Bouřka
zítra 22. 7. 2018 80%
Max 21° / Min 12°
Bouřka
Bouřky. Nejvyšší teploty 21 ° C. Vítr SSV a proměnlivé počasí. Pravděpod. deště 80 %.
Částečně oblačno
pondělí 23. 7. 2018 20%
Max 23° / Min 11°
Částečně oblačno
Částečně zataženo. Nejvyšší teploty 23 ° C. Vítr S o rychlosti 10 - 15 km/h.
Jasno
úterý 24. 7. 2018 10%
Max 24° / Min 12°
Jasno
Většinou jasno. Možné jsou ojedinělé přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší teploty 24 ° C. Vítr SSV a proměnlivé počasí.

Bled – cesta autem

Bled

Kostel stojící dnes uprostřed ostrůvku nahradil kapli, která byla dříve zasvěcena bohyni Živa, slovanské bohyni lásky a plodnosti. Rikliho úspěch dal podnět k dalšímu rozvoji lázeňství v Bledu, a tak je dnes pro všechny snadné v Živa Wellness Centru najít a obnovit krásu vlastního těla i ducha a vychutnat božskou relaxaci.

Arnold Rikli : „Každá myšlenka, dech, tlukot srdce, pocit, přesvědčení a pohyb vysílá signály energie v těle, které ovlivňují celou bytost.“ .

Bled a výlety do okolí

Bled je velmi půvabné místo, kde se dá strávit čas mnoha aktivitami. V okolí jezera je příležitost k mnoha výletům a vycházkám. Vychází se odsud také na výstupovou trasou ke zdolání hory Triglav. Další možností vyžití je rafting na řece Sava Bohinjka nebo Sava Dolinka. Velmi oblíbeným výletem je vycházka k soutěsce Vintgar. V okolí Bledu je možno navštívit ještě soutěsku Pokljuka. Skvělým způsobem poznávání okolí jsou vyhlídky ze sedla horského kola, která se zde dají půjčit.

Bledské jezero je oblíbeným výletním i samotných Slovinců a kostelík na jezerním ostrůvku je jedním z typických obrázků Slovinska. Nad severním břehem jezera se tyčí středověký hrad obehnaný románskými hradbami a ozdoben několika věžičkami a cimbuřím, ze kterých se nabízí nádherný výhled na okolí. Působivé umístění hradu umocňují okolní vrcholky hor pokryté sněhem.

Atmosféru vytváří nejenom okolité horstvo, ale také stejnojmenné jezero s nádherně čistou vodou, které je přímou součástí města. Na své si přijdou všichni milovníci přírody, sportu a relaxace.

Zájezdy do termálních lázní

Back To Top
Hledání