skip to Main Content
Vše co potřebujete vědět o Slovinsku | Nejširší nabídka ubytování

Kranjska Gora

nejznámější slovinské turistické středisko

Město Kranjska Gora v Julských Alpách nabízí neuvěřitelné příležitosti pro letní i zimní dobrodružství. Turisté se mohou vydat na Tromeja (Tři Hranice), horu Mojstrovka, Špik a Prisojnik, vzít to lanovkou na panoramatické hory Vitranc přes Kranjska Gora nebo na nedaleké hory Ciprnik s krásným výhledem do dálky. V zimě tu najdete 18 sjezdovek, vynikající lyžařské školy a mnoho dalších zimních aktivit.

Jedná se o jedno z největších a nejznámějších lyžařských středisek ve Slovinsku a Julských Alpách. Leží na severu Triglavského národního parku, v údolí horního toku řeky Sávy, na hranici třech států – Rakouska, Itálie a Slovinska. Nedaleká Planica hostí každoročně skokanské závody světové elity a pyšní se největším mamutím můstkem světa.

Lanovky a lyžařské tratě jsou zde rozprostřené v nadmořské výšce od 800 do 1215 metrů (v celkové délce cca 40km). Sjezdovky svazuje systém 5 sedačkových lanovek a 15 vleků. Sjezdovky jsou různě obtížné, pro začátečníky je zde skiareál Kranjska Gora a Gozd Martuljek, pokročilí si užijí lyžování na svazích Podkoren a pro nejlepší lyžaře jsou připraveny sjezdovky Vitranc I a II, kde se každoročně jezdí Světový pohár mužů v obřím i klasickém slalomu. Nejvíc však budou mít radost z této oblasti ti návštěvníci, kteří nehledají příliš náročné tratě, ale zajímá je především dobrý požitek rolex repliky a volné užívání sněhu. Pro dobrodruhy se v údolí Zgornja Savska nabízí mnoho míst pro dovádění v hlubokém sněhu mimo sjezdovky. Zkušení průvodci vám rádi ukáží zajímavá a jinak běžně nedostupná místa. Nejlepší možnost, jak si prohlédnout romantické údolí Zgornja Savska, je běžecké lyžování. Údolí se chlubí 40 kilometry upravených tratí, od nenáročných až po obtížné.

Back To Top
Hledání