skip to Main Content
Vše co potřebujete vědět o Slovinsku | Nejširší nabídka ubytování

 Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Slovinsko je turistický ráj

Prožijte svou dovolenou v srdci horského Slovinska. Procházejte dynamickou a nedotčenou přírodu s 10 000 km značených turistických stezek. Můžete si vybrat ze 175 horských chat nebo strávit noc v hotelech a kempech pro turisty.

10 000 km turistických stezek

Slovinsko je rájem pro turisty v každém ročním období. Křižuje více než 10 000 kilometrů značených a udržovaných turistických stezek. Vydejte se na hory a vychutnejte si výhled z prudkých vrcholků, nebo se projděte po zasněných pláních a kopcích. Staré průsmyky používané lovci a pastevci, které jsou dnes častěji navštěvovány kamzíky a horskými vůdci, jsou skutečnou výzvou pro nadšence, kteří hledají mimořádné zákoutí hor.

Pokud byste radši vyrazili trochu dále, vyberte jednu z dálkových cest, které procházejí Slovinskem. Krajina se může pochlubit více než 700 různými tematickými stezkami, které se táhnou od jadranského pobřeží až po vysoké hory. Objevte je na turistických slavnostech a událostech, o kterých v Slovinsku není nedostatek. Zapojte se do organizovaných pěších túr, navštěvujte bezpečnou horskou a horskou škola nebo si užijte širokou škálu doprovodných akcí.

Údolí Trenta

Údolí Trenta se nachází v národním parku Triglav a je magické ve všech ročních obdobích. Města a vesnice podél smaragdové řeky Soča vyzývají ty, kteří hledají klid, stejně jako adrenalinové narkomany. Batůžkáři, horolezci, rybáři, lovci, rodiny a romantici – všichni objevují údolí Trenta svým vlastním způsobem. Zhluboka se nadechněte a nechejte se naplnit energií údolí Trenta.

hiking-trenta
hiking-kranjska-gora

Kranjska Gora

Město Kranjska Gora v Julských Alpách nabízí neuvěřitelné příležitosti pro letní i zimní dobrodružství. Turisté se mohou vydat na Tromeja (Tři Hranice), horu Mojstrovka, Špik a Prisojnik, vzít to lanovkou na panoramatické hory Vitranc přes Kranjska Gora nebo na nedaleké hory Ciprnik s krásným výhledem do dálky. V zimě tu najdete 18 sjezdovek, vynikající lyžařské školy a mnoho dalších zimních aktivit.

Bled

Bled je proslulý malebným jezerem s ostrovem, ale je také skvělým výchozím bodem pro pěší výlety, které vás zavedou do Národního parku Triglav. Nedaleko se nachází Vintgar Gorge, Pokljucká roklina a horská plošina Pokljuka a vrcholy nad ní nejsou příliš vzdálené. Objevte království lesů a hor a jezer!

hiking-blejski-vintgar-bled
Bovec

Bovec

V regionu Bovec naeznete  vzdálený prastarý a skalním svět plný krasových jevů. Značené stezky jsou vhodné jak pro pokročilé turisty a horolezce, tak pro ty, kteří se chtějí projít po lehce dostupných stezkách, kde mohou na vlastní oči spatřit přírodní zázraky a kulturní památky. Vycházky na tématických stezkách, jako je například „Stezka míru“ a řeka Soča, jsou zvláště zajímavé.

Tolmin, Kobarid

Oblast Tolmin a Kobarid a okolní vedlejší a hlavní vrcholy jsou perfektní pro vícedenní průzkumy. Budete moci sledovat dynamické a nápadné obrazy přírody z vrcholu hory Krn nebo okolních vrchů vysoko nad údolím Tolminky. Jižně od řeky Soča, se hory Matjur a Kolovrat zvedají nad regionem Veneto a mnoha divokými soutěskami, jako například Tolminská soutěska, prolínající se do vysokohorského výběžku Julských Alp.

Tolmin,-Kobarid
logar-valley-waterfall

Údolí Logar – Solčavsko

The Logar Valley Landscape Park is one of the most beautiful Alpine glacial valleys in Europe. It offers various opportunities for mountain climbing tours or short hikes. A natural history and ethnographic trail takes you through the valley, allowing you to be genuinely in touch with nature. The highlight of the trail is the Rinka Waterfall, one of the tallest waterfalls in Slovenia.

Jezersko

Nedotčená divoká příroda, čerstvý horský vzduch a mnoho přírodních lokalit přitahují turisty a milovníky přírody od nepaměti. Můžete zažít přirozené zázraky ve všech ročních obdobích. Údolí je obklopeno vrcholy, skalními stěnami a krásnými horskými pastvinami. Navštivte známou horskou chatu Češka Koča, vyšplhat na nejvyšší vrchol – horu Grintovec nebo se občerstvit na ledovci pod horou Skuta.

jezersko_lake
Cerkno_-_Labinje

Cerkno

Cerkno a jeho okolí nabízejí příjemnou aktivně strávenou dovolenou. Bylo by těžké najít příjemnější místo, kde objevíte takovou radost z turistiky. Cerkno má četné horské stezky a turistické trasy. Pohoří Cerkno je poměrně strmé a dosahuje až do průměrné nadmořské výšky 1 000 metrů. Údolí a úzké soutěsky s křišťálově čistými vodami se proplétají mezi kopci a hřebeny a nad nimi se vypínají krasové plošiny.

Triglav

Nejvyšší vrchol Slovinska a jeho národní symbol se tyčí uprostřed Národního parku Triglav. Hora Triglav je 2 864 metrů vysoký a je nejznámější a nejnavštěvovanější slovinskou horou. Jeho výstup je však relativně obtížný a je vhodný pouze pro turisty, kteří jsou dobře připraveni. Pohled z hory Triglav je nádherný a vrcholu můžete dosáhnout různými stezkami.

hiking-triglav
hiking-velika-planina

Velika Planina

Vydejte se lanovkou nebo pěšky do slavných krajin pastýřů a pastvin. Vychutnejte si procházku touto zelenou plání, kde prožijete zvláštní pohádkovou krásu života pastýřů a ochutnáte originální domácí mléčné výrobky. Některé chatky si můžete dokonce pronajmout a strávit noc v této horské pastvě.

Pokljucká plošina

Pokljuka, jedna z nejznámějších plošin ve Slovinsku, kde se konají světoznámé biatlonové soutěže, se nachází uprostřed nedotčené přírody v Národním parku Triglav. Na plošinu Pokljuka můžete vyrazit ve všech ročních obdobích. Můžete vyrazit individuálně, nebo se připojit k výletům s průvodcem, přizpůsobeným fyzické kondici turistů.

hiking-gorge-of-pokljuka
shutterstock_598915622

Jezero Bohinj

Vychutnejte si výlety do okolních kopců nebo se projíždějte lodí po jezeře. Jezero Bohinj je ideální destinací pro každého, kdo si přeje prozkoumat oblast pěšky, na kole nebo na vodě. Největší přírodní jezero ve Slovinsku je obklopeno Alpami a mnoha turistickými trasami, horolezeckými stezkami a tématickými trasami, jako je horská pastvina Lipanca, plošina Komna, horské pastviny Planina pri Jezeru, vodopád Savica, Vogar, Planina za Liscem, lyžařské středisko Vogel, horské pastviny Uskovnica, údolí Voje a horské pastviny Velo Polje. Zde mohou turisté, kteří jsou dobře připraveni, také začít výstup na horu Triglav – nejvyšší horu ve Slovinsku.

Údolí Planica a Tamar

Vydejte se do tohoto ledovcového alpského údolí, které je kolébkou lyžování a létání. Na skok si můžete zalyžovat v Planici a pak na výlet do údolí Tamar na krásné lesní stezce nebo na široké štěrkové cestě vhodné i pro rodiny. Na konci stezky se nachází krásná horská chata, a překrásný pramen řeky Nadiža najdete na konci údolí.

hiking-tamar-valley
Back To Top
Hledání