skip to Main Content
Vše co potřebujete vědět o Slovinsku | Nejširší nabídka ubytování

10 Nejlepších míst, které musíte vidět ve Slovinsku

Prožijte svou dovolenou v srdci horského Slovinska. Procházejte dynamickou a nedotčenou přírodu s 10 000 km značených turistických stezek. Můžete si vybrat ze 175 horských chat nebo strávit noc v hotelech a kempech pro turisty.

1. Jezero Bled

Bledské jezero nabízí překrásný panoramatický výhled na okolní celoročně zasněžené hory. Avšak nejen horská panoramata posouvají Bled na první příčku nejnavštěvovanějších míst Slovinska. Je považováno za výkladní skříň této země. A je až ku podivu, že přestože si hoví v předních příčkách návštěvnosti, nebývá Bled přeplněn turisty.

Lake Bled
Postojnska-jama-Iztok-Medja2

2. Jeskyně Postojna

Světově proslulá kráska – jeskyně Postojna patří mezi slovinské perly. Speciální vlak vás vezme hluboko do tohoto nádherného podzemního světa. Uvidíte neobvyklé skalní útvary, kouzelné stalaktity a stalagmity, podzemní chodby a podivné živočichy. Nejslavnější a nejvýznamnější z nich je lidská ryba (Proteus anguinus). Nedaleko je historický hrad Predjama, největší jeskynní hrad na světě, zabudovaný do skalní stěny, která skrývá jeskyni.

3. Národní park Triglav

Triglavský národní park zahrnuje téměř celou část slovinských Julských Alp. Pojmenován je podle nejvyšší hory Slovinska – Triglav. Národní park se nachází na západě Slovinska v blízkosti italských a hranic. Park se táhne až na sever, kde sousedí s Rakouskem.

Triglavský národní park je jediným národním parkem ve Slovinsku. To, že je jedináček si kompenzuje rozlohou – téměř 85 tisíc hektarů, to odpovídá 4 procentům území celého Slovinska. Oficiálně park vznikl v roce 1961, o 20 let později už byla součástí parku i hora Triglav.

1_bZzg-deYzvwnJv89RUrO2Q
Piran-Slovenia-from-above

4. Piran

Nejkrásnější město na slovinském pobřeží rostlo díky soli. Slané pánve Piran, kde se sůl stále ještě vyrábí starými metodami, byly důvodem rozkvětu malebného středomořského města s překrásným kostelem a kulturními zajímavostmi.

5. Ljubljana

Lublaň (Ljubljana) je sice malé město, ale získá si Vás opravdu rychle. Spousta usměvavých lidí, kavárny, restaurace, promenáda u řeky, památky a stavby architekta Josipa Plečnika, to je Lublaň. Díky své malé rozloze se tu můžete bez problému pohybovat pěšky.

42556 Ljubljana Panorama Janez Kotar 1030×687
lipicáni

6. Lipica

Slovinci jsou právem hrdí na Lipicu a její hřebčín, který funguje již více než 400 let. Nejstarší evropský hřebčín, který chová stejného koně bez přerušení, je kulturní a historickou památkou. Po vstupu do panství, vás bude čekat prohlídka nejstarší stodoly se zástupci všech klasických linií Lipicánů, návštěva muzea kočárů, procházka po pastvinách cestou stromů a parků a seznámení se se zvláštnostmi města Lipica.

7. Predjama

Hrad Predjama se nachází cca 9 km severozápadně od Postojne. Překvapí vás svým unikátním postavením – je totiž vsazen do středu svislé 123 m vysoké skály. Malebné vzezření dokresluje řeka Lokva, která nenápadně mizí do podzemí hluboko pod hradem. První zmínky o hradu pocházejí již ze 13 stol. Dnešní podoba pochází z 16 stol. a můžete zde vidět stopy gotiky, románské a především renesanční architektury.

Shutterstock 428736385 (1)
Portoroz

8. Portorož

Přístav růží, jak zní český překlad malebného přímořského letoviska Portorož, najdete u Jaderského moře v Terstském zálivu. Díky své poloze a výhodným klimatickým podmínkám se ve 30. letech 19. století začalo rozvíjet lázeňství. Moderní městečko je vyhledávaným cílem mnoha turistů, protože zaručuje dostatek zábavy a vyžití pro každého návštěvníka.

9. Škocjanské jeskyně

Společně s jeskyní Postojna patří Škocjanské jeskyně k nejvyhledávanějším krásám Slovinska. Pro svůj půvab a jedinečné krasové útvary byla roku 1986 zapsána na Seznam přírodního a kulturního dědictví UNESCO.

30
shutterstock_442518256

10. Maribor

Maribor je druhé největší město ve Slovinsku a sídlo stejnojmenné územně-správní jednotky. Je univerzitním, hospodářským, finančním, kulturním a turistickým centrem severovýchodního Slovinska. Čítá zhruba 95000 obyvatel a rozkládá se na severovýchodě Slovinska, na řece Drávě, těsně u rakouských hranic.

Back To Top
Hledání